Ziyaret Saatleri
19 Ekim 2021ZİYARETÇİ SAATLERİ VE KURALLARI

T.C. Sağlık Bakanlığının Koronavirus salgınıyla ilgili tebliği gereği  mesai saatleri içinde ziyaretçi kabul edilmeyecektir.

Tüm halkımızın sağlığını korumak amacıyla alınan önlemler konusundaki işbirliğiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

1)Mesai saatleri dışında hafta içi 18:00-20:00, hafta sonu 14:00-16:00 saatlerinde, sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilecektir. Hasta ziyaretleri kısa tutulmalı, mümkünse 5 dakikayı geçmemelidir.

2)Yoğun Bakım ünitelerinde yatmakta olan hastalara ziyaret yapılmayacaktır.

3)Hastalara refakat eden kişilerin sayısı sınırlanacak, mümkünse hep aynı kişinin refakat etmesi sağlanacaktır.

4)12 yaş altı çocukların, ateş, öksürük, aksırık ve boğaz ağrısı gibi solunum yolu enfeksiyonu şikayeti olanların, bilinen bir enfeksiyon hastalığı ve/veya herhangi bir kronik hastalığı olan kişilerin ve yaşlıların hastanede hasta ziyaretinde bulunmamaları gerekmektedir.

5)Hastalarla ve hasta yakınlarıyla sarılmamalı ve yakın temas edilmemelidir.

6)Hasta odalarına girmeden önce ve çıktıktan sonra eller sabun ve su ile iyi bir şekilde yıkanmalıdır.

7)Hasta odalarında çevreye temas etmekten kaçınılmalıdır. Serum seti, oksijen manometresi gibi hasta ile ilgili tedavi malzemelerine dokunulmamalıdır.

 8)Hasta yataklarına oturulmamalıdır.

 9)Solunum yolu enfeksiyonu nedeni ile hastanede yatan hastalar mümkünse ziyaret edilmemeli, ziyaret zorunluysa hastalara 2 metreden daha fazla yaklaşılmamalıdır.

10)Hastaya doktorunun izni olmaksızın dışarıdan herhangi bir yiyecek veya içecek getirilmemelidir.

11)Ziyaret saati sonunda, görevlilerin uyarıları beklenmeksizin hastane terk edilmelidir.