Nasıl Muayene Olabilirim
06 Nisan 2021Nasıl Muayene Olurum

Hastanemizde tüm hastaların kabulü yapılmaktadır. Merkezi Hastane Randevu Sistemini arayarak (182) istediğiniz bölüm ve saate randevunuzu ayarlayabilirsiniz.
Poliklinik önünde bulunan hasta kayıt bölümüne, sadece T.C kimliğiniz (Ehliyet,Pasaport,vb ) ile başvurmanız yeterlidir.
Bu bölümden almış olduğunuz barkod  ile ilgili poliklinik kapısındaki monitörden sıra numaranızı takip ederek muayenenizi en kısa sürede olabilirsiniz. Sağlık güvencesi olmayan hastalar ücretli muayene olabilir.
Acil vakalar (Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahele yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar), engelliler, hamileler , 65 üstü yaşlılar,
7 yaşından küçük çocuklar, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malül ve gazilerin hizmeti aksatmadan kayıt ve muayene önceliği vardır. Anlayışınıza ve yardımlarınıza teşekkür ederiz.
Polikliniklerimiz 08:30 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.  


Ayaktan Tedavi İşlemleri

Laboratuvar numune alımları; saat 08.00 – 16:00 saatleri arasında olmaktadır.

Sonuçlar  çalışma saatleri içinde muayenenin yapıldığı poliklinikten alınabilmektedir.

Patoloji sonuçlarını 3 hafta içinde laboratuvarımızdan alabilirsiniz.

Sağlık kurulu heyet günleri Salı, Perşembe (Engelli hasta raporları, işe giriş raporları, silah ruhsatı raporları vb.özel ibareli raporlar),Çarşamba( er ve erbaş raporları),Cuma(ÇÖZGER 0-18 yaş çocuk) hafta içi  çalışma saatleri içinde yapılmaktadır.

Hastanemizde Röntgen biriminde; Ultrasonografi, Mamografi, Doppler, Mide-Kolon grafi, IVP, MR ve Tomografi hizmetleri verilmektedir. Verilen bu hizmetler randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde randevu aldığınız birimin randevu tarih ve saatine uyunuz.

Randevuya gelemeyecekseniz ilgili yerlerle iletişime geçerek randevunuzu iptal ettiriniz, bu sayede gereksiz bekleme sürelerinin önüne geçileceği için hizmetimiz sizlere daha kısa sürede verilebilecektir.


Yatış İşlemleri

Yatışına karar verilen hastaların işlemleri poliklinikten, yatış ve çıkış işlemleri ise servis sekreterliği tarafından yapılmaktadır.

Refakatçi işlemleri  ile ilgili tüm bilgileri servis sekreterlerinden alabilirsiniz.

Hastanemizde yapılan işlemleriniz için hastane veznemiz dışında hiçbir kişiye ve birime ödeme yapmayınız. Gerekli ödemelerinizi makbuz karşılığında yapınız ve makbuzunuzu hastaneden ayrılıncaya kadar saklayınız.

Hastanemizde yatarken ihtiyacınızdan fazla para ve kıymetli eşya bulundurmayınız.

Taburcu İşlemleri

Taburcu işlemleriniz sosyal güvenceniz varsa servis sekreterleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Sosyal güvenceniz yoksa servis sekreteri refakatinde taburcu işlemi gerçekleştirilecektir.

Servis sekreterliğinden epikrizinizi (hasta çıkış özeti) almayı unutmayınız.

Doktorunuz tarafından poliklinik kontrolü önerildi ise verilen tarih ve saatte mutlaka kontrole geliniz.

Hastanemizle ilgili teşekkür, şikayet ve önerilerinizi Hasta Görüş Öneri kutularına ve hasta haklarına verebilirsiniz.


Hastaların İzinli Çıkarılması

Hastalar, hasta dosyası serviste olması şartı ile doktorunun  izni ile izinli çıkabilirler.

 

Refakatçi Kartı Uygulaması

Doktorun uygun görmesi halinde hastanızın yanında refakatçi kalabilirsiniz. Bu durumda servis sekreterine başvurarak refakatçı kartı alınır.

 

Yemek Hizmetleri

Hastalarımıza günlük kalori ve sağlık ihtiyaçları göz önünde tutularak uzman diyetisyenlerimizce hazırlanan menülere uygun pişirilen üç öğün yemek verilir. Diyet menüsü alması gereken hastalarımıza ise diyet yemeği verilmektedir. Hasta refakatçilerine de üç öğün yemek verilir. Yemeklerimiz, hastanemizin kendi mutfağında diyetisyen kontrolünde hijyenik bir ortamda titizlikle hazırlanır. Kapalı kaplarla kliniklere taşınarak hasta ve refakatçilerimize servis edilir.

 
İdari Nöbet Hizmetleri

Hastanemizde gece, hafta sonları ve diğer tatil günlerinde bir İdari Şef nöbetçi bulunur. İdari Şef Başhekimi temsilen nöbet tutar. Başhemşirelik adına gece bir Süper Vizör hemşire, Hastane Müdürlüğü adına ise bir memur nöbet tutar.