Kulak Burun Boğaz

Klinik Hakkında

Kulak, burun, nazal geçiş, sinüsler, gırtlak, ağız boşluğu, üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların (boyun kitleleri, tiroid, tükürük bezleri gibi) hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz bölümünün kapsamındadır.
Kulak:
Bir Kulak Burun Boğaz uzmanının benzersiz ilgi alanı kulaklardır.Duyma bozuklukları, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, yüz siniri veya kafa siniri bozuklukları ve aynı zamanda dış kulak ve iç kulağın doğumsal hastalıkları ve kanserlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisini kapsar.
Hastalıkları:
– Kulak Çınlaması
– Kulak Kiri (Buşon)
– Seröz Otit
– Dış Kulak Yolu İltihabı
– Akut Orta Kulak İltihabı
– İşitme Kaybı
Burun:
Burun boşluğu, paranasal sinüsler, allerji, koku alma ve burun solunum bozuklukları ve burunun dış görünümü ile ilgili bozukluklar Kulak Burun Boğaz uzmanlığının ilgi alanıdır.
Burun Hastalıkları:
– Koku Alma Bozuklukları
– Rhinolight
– Burun Estetiği – Rinoplasti
– Sinüzit (Akut, Kronik)

Boğaz:

Kulak Burun Boğaz uzmanlığına özel olarak gırtlak ve üst solunum yolu, sindirim yolu veya sindirim borusu hastalıklarının tedavisi girer. Bunun içinde de ses, solunum ve yutma ile ilgili bozukluklar vardır.
Hastalıkları:
– Uyku Apnesi
– Farenjit
– Bademcik Ameliyatı
– Horlama
– Tonsilit

Baş ve boyun :
Kulak Burun Boğaz uzmanları Baş ve boyun bölgesinin enfeksiyon hastalıkları, tümörleri (habis ve selim), yüz travması ve yüz deformitelerinin tedavisi için eğitilmişlerdir. Kozmetik, plastik ve onarım cerrahisi uygulamalarını yaparlar.

  Dahili No:1650

03 Mayıs 2024